Windows 11’in Yeni Derlemesi, Microsoft 365 Widget’ı ile Geliyor

Teknoloji

Windows 11’in Yeni Derlemesi, Microsoft 365 Widget’ı ile Geliyor

Tümbilgi.com“un haberine göre,Microsoft, geçtiğimiz Cuma günü Windows Insıder uygulamasını kullananlar için bir derleme yayınladı. Söz konusu haber Windows 11’ in paylaşıma açılacak sürüme göre daha küçük bir güncelleme içeriyor. Söylentilere göre Windows 11 Microsoft 365 widgetı içeren bir güncelleme yayınlayacak. Ancak widget Windows 11 22000.168 sürümüyle gelecek. Bununla beraber Windows 11 güncellemesinde widgeta sahip olmak için Azure AD hesabına da sahip olmak gerekiyor.

Söz Konusu Windows 11 Widget Ne İçeriyor?

Microsoft 365 Widgetı, kullanıcıya kendisiyle alakalı pratik bilgileri bir araya getirecek. Buna sık kullanılan klasörler, SharePoint’ in son güncellemeleri ve toplantı kayıtları da dahil olacak

Microsoft 365 Widget’ ı Farklı Dillerle Geliyor

Kayda değer diğer bir gelişme ise Microsoft Teams tarafından desteklenen Sohbet özelliği artık İngilizce dışında farklı dil seçeneklerini de sunacak. Bu diller arasında Türkçe seçeneği de olacak.

Microsoft Store’ da Düzenlemeye Gidilecek

Widgeta ait bir özellik olmasa da Microsoft, Microsoft Store’daki uygulamaları da güncelleştirecek. Kitaplık bölümü yeni ve hızlandırılmış haliyle hizmete açılacak. Güncellemenin ne hakkında olduğunu görüntüleme ise Windows 11 güncellemesi kapsamında kısa bir süreliğine kaldırılacak.

Windows 11 Güncellemesi ve Android Desteği Konusu

Android uygulamaların desteklenmesi konusu Microsoft’ tan beklenen en büyük yeniliklerden bir tanesi. Windows 11 güncellemesi ile beraber Android desteği için beklentiler biraz daha artmış görünüyor. Ancak tam anlamıyla geliştirici ya da beta seçeneklerinde bu özelliği görmek pek mümkün gözükmüyor.

Windows 11 Güncellemesindeki Hatalar

Windows 11 güncellemesi ile beraber bilindik bir takım hatalar da mevcut. Örneğin bluetooth noktasında hazırda beklet modundan çıktıktan sonra bazı güvenilirlik sorunları gözüküyor. Hata, cihaz eşleştirilmesinin ardından meydana gelebiliyor. Bunun yanında bazı dillerin kullanımında da aksaklıklar görülüyor. Söz konusu dillerde uygulamayı kullanmak isteyenlerden uygulamadan çıkış yapıp İngilizce seçeneğini aktif etmesi bekleniyor.

Son olarak akılda tutmak gereken bir konu da Windows Insider üyelerinin yakın zamanda Dev (Geliştirici) sürümden Beta sürüme geçmesi için bir uyarı maili alacağı. Çünkü üstünde çalışılan güncellemelerde Dev sürümünün kararsız hale geleceği vurgulanıyor. Kararlı bir uygulama isteyen kullanıcıların beta sürüme geçmesi tavsiye ediliyor.

Bu makale özel olarak yazılmıştır.Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen Tumbilgi.com”a ait kaynak gösterilmeden bu haberi yayınlamak yasakdır.veya değiştirilemez. Detaylı bilgi için

Rate article