Vücut Tiplerine Göre Kadınlar İçin Giyinme Tarzı Önerileri + Resimlerle

Kadın

Elbise tarzınızı belirlemenin en iyi yolu vücut tipinizi ve elbisenizi buna göre bilmektir.

Kadınlar için en büyük sorun vücut yapılarına uyan kıyafetler bulamamaktır. Her kadının vücudunun sevmediği kısımları vardır. Bu yerleri düzgün bir şekilde kapsamayı öğrenirlerse, hem özgüvenlerini artıracak hem de daha mutlu olacaklar. Elbise tarzınızı belirlemenin en iyi yolu vücut tipinizi ve elbisenizi buna göre bilmektir.

Kadınlara özgü 6 farklı vücut yapısı vardır:

Armut biçimli, ters üçgen, dikdörtgen, kum saati ve oval biçimli gövde yapısına sahiptir. Alt kısım üst kısımdan daha kalınsa ve kalçalarınız omuzlarınızdan daha büyükse, yuvarlak bacaklarınız vardır. Üst göğsünüz büyükse, kalçalarınız ve bacaklarınız incedir. Bu sorunları çözmenin farklı yolları vardır.

Bu 6 kategoriden hangisine ait olduğunuzu belirleyebilir ve nasıl düzgün giyineceğinizi öğrenebilirsiniz.

Armut şeklindeki vücut yapısı: Bu tip vücut yapısına sahip kadınlar daha küçük vücut kısımlarına sahiptir. Alt kısım geniş ve ince uzun boyunları, küçük göğüsleri, küçük kaburgaları ve düz bir belleri vardır. Böyle mükemmel bir kadınsı var ve onları vurgulayan tüm stiller onlar için çok uygun. Armut biçimli bir vücudunuz olduğundan emin değilseniz, Rihanna, Jennifer Lopez ve Beyoncé’yi düşünün.

Giyim tarzı: Küpe ve kolye gibi aksesuarlar, gözleri büyük parçaların üzerine çekmeye yardımcı olacaktır. Çok sıkı kıyafetlerden uzak durun. Baskılı, şekilli üstler giyerek dikkatinizi alt alanınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Vücudun üst kısmı daha belirgin olmalıdır. Büyük boy dış giyimden uzak durun çünkü daha şişman görünmenizi sağlayabilir.

Çok sıkı olmayan, ancak mükemmel oturan dış giyim tercih edin. Bluzlar ve ceketler kalçalarınızı gizlemek için uzun veya kısa olmalıdır. Açık ve düzgün pantolonlar giymeyin, koyu renkleri tercih edin. Pantolon iyi malzemeden yapılmalı ve kalçalara yapışmalıdır. Pileli, pilili pantolonlardan uzak durun.

Yanları cepli pantolon giymeyin. Kısa etekler sizin için değil. Düz eteklerin yuvarlak kalmasını önlemek için etek kalem şeklinde olmalıdır. Yüksek topuklu ayakkabılar bacaklarınızın daha uzun ve ince görünmesini sağlar. Ayaklarınızı uzun kollu botlarla gizlemek istiyorsanız, yardımcı olacaktır.

Ters üçgen vücut yapısı: Bu tür bir vücut yapınız varsa, omuzlar geniş, bel normal, kalçalar küçük ve bacaklar uzun. Mükemmel bacaklarınız var. Göğüsleriniz dikkat çekmek için mükemmeldir. Angelina Jolie ve Demi Moore bu tür vücut yapısının güzel örnekleridir.

Elbise tarzı: Kolsuz üstler mükemmel omuzları vurgular. Korse üstleri tercih edin, V yaka elbiseler boynun daha ince görünmesini sağlar. Çok düşük belli pantolon giymeyin. Asimetrik etek uçları size mükemmel bir stil verebilir. Düz kesim etekleri seçin, ancak kemer kullanmayın. Ortadaki gevşek giysiler sizin için doğru olabilir. Kısa etekli uzun ceketler giyin. Uzun etekleri uzun gömleklerle birleştirin.

Dikdörtgen gövde yapısı: Üst ve alt kısımlar eşittir. Göğüs büyük, vücudun alt kısmı düz ve bacaklar incedir. Ayakların gerçek bir hazinedir. Bu nedenle, ayaklarınızı mümkün olduğunca görünür tutun. Mila Jayovic, Cameron Diaz ve Gwyneth Paltrow bu vücut tipinin güzel örnekleridir.

Elbise tarzı: Kolsuz üstler mükemmel omuzları vurgular. Korse üstleri tercih edin, V yaka elbiseler boynun daha ince görünmesini sağlar. Çok düşük belli pantolon giymeyin. Asimetrik etek uçları size mükemmel bir stil verebilir. Düz kesim etekleri seçin, ancak kemer kullanmayın. Ortadaki gevşek giysiler sizin için doğru olabilir. Kısa etekli uzun ceketler giyin. Uzun etekleri uzun gömleklerle birleştirin.

Kum saati: Küçük kemikleriniz, ince bir beliniz, düz bacaklarınız ve çarpık kalçalarınız var. Sophie Loren ve Holly Berry bu vücut tipinin güzel örnekleridir.

Sophie Loren
Sophie Loren

Elbise stili: Arkadaki detaylarla pantolonlardan uzak durun. Gevşek ceketleri tercih edin. Mükemmel oturan gömlekleri seçin. Renkli ve parlak tonlar olabilir, pileli eteklerden uzak durun. Giysiler üst vücudunuzu gizler ve bacaklarınızı öne getirir.

Oval vücut yapısı: Bu vücut tipinde göğüs büyüktür, alt kısım yuvarlaktır ve bacaklar ince ve düzdür çünkü kalçalar dardır. Mükemmel bacaklarınız ve ayak bilekleriniz var. Bu, bacaklarınızı istediğiniz şekilde gösterme hakkına sahip olduğunuz anlamına gelir. Kate Winslet ve Elizabeth Harley bu vücut tipine dahildir.

Kate Winslet
Kate Winslet

Elbise tarzı: V yaka elbiseler boynunuzu ince ve zarif gösterme yeteneğine sahiptir. Gözlerinize yapışan kıyafetlerden uzak durun. Uzun gömlek modelleri, güzel bacaklara odaklanmanızı sağlar. Boyundan asılı elbiseler, topuk çizgilerinin görünümü açısından mükemmel bir seçimdir. Cesur bir kadın gibi hissediyorsanız, kısa gömlekler seçebilirsiniz. Ancak açık renklere özellikle dikkat edin. Çizgili elbiseler seçin. Beş cepli “gevşek” pantolon arkadaşın. Çok sıkı giysiler yakına koymayın. Kısa etekler ve büyük kemerler olabilir. Kalçanın kusurlarını kapatmak için çantanızı kalçaların biraz altında tutun.

+++

İngiliz kadınlara göre, şarkıcılar arasındaki en seksi beden Beyonce‘dir ve erkeklere göre Hollywood aktris Megan Fox‘un bedeni daha seksi. Beyoncé kadın anketinde birinci oldu. Beyoncé dünyanın en güzel kadını ve en seksi özelliklere sahip kadını seçildi. Beyonce’un göğsü de kadınlar tarafından birinci seçildi. Kadınların çoğu ünlüler arasında en iyi göğüs dekoltesinin de Beyonce’da olduğunu düşünüyorlar.

Beş erkekten biri en seksi bedenin Transformers yıldızı Fox’a ait olduğunu düşünüyor. Hatta sevgililerinin izin vereceği halde yatağa götürmek istedikleri kadının Megan Fox olduğunu itiraf ettiler.

İnce görünümlü Victoriya Beckham ise hem erkek hem de kadınlar tarafından en kötü vücuda sahip ünlü seçildi.

Ankete katılan erkek ve kadınların yaklaşık yüzde 34’ü Beyonce’nin en iyi vücuda sahip olduğunu düşünürken, dörtte biri Beyonce’nin en güzel bacaklara sahip olduğunu düşünüyor.

Rate article