Thodex soruşturmasında önemli gelişme: Arnavutluk’ta yakalandı!

Haberler

Türkiye’nin en büyük kripto para vurgunu olan Thodex”in etkileri tüm hızıyla sürüyor. Binlerce kişinin mağdur olduğu olayda şirketin kurucusu Fatih Faruk Özer ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Sabah Gazetesi‘nin haberine göre, Thodex soruşturmasının kilit isimlerinden biri Arnavutluk‘ta yakalandı.

Kripto para borsası Thodex hakkında yürütülen soruşturma kapsamında kırmızı bültenle aranan şahıs, Fatih Faruk Özer‘e yardım etme gerekçesiyle tutuklandı. Davanın seyri açısından oldukça kritik olan bu tutuklama firari CEO hakkında yeni bilgilerin ortaya çıkmasına neden olabilir. İşte detaylar…

Polis, Thodex firarisine bir adım daha yaklaştı

Konuyla ilgili açıklamada bulunan polis, E.H.’nin polis soruşturmasında konuşmadığını ve yöneltilen suçlamaları kabul etmediğini açıkladı. Fatih Özer’i tanımadığını dile getiren E.H., firari Özer‘e yardım ettiği yönündeki suçlamaların doğru olmadığını savundu. Ancak polis memurunun elinde aksini gösteren çok sayıda kanıt bulunuyor.

Neyse ki E.H. Son dönemlerde yakalanan tek şüpheli değil. İddialara göre Özer‘in kız arkadaşı olan bir isim daha kısa süre önce Türkiye’de tutuklandı. Şirketin reklamlarında da oynayan ünlü ismin firari CEO ile iletişim halinde olduğu ve bir çok defa telefonla görüştüğü ortaya çıkmıştı. İki tutuklamanın birbirleriyle bağlantılı olup olmadığı ise şimdilik merak konusu.

Peki siz bu konuyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Yapılan tutuklamalar, Thodex firarisi Fatih Faruk Özer‘in yakalanmasına yardımcı olur mu? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Rate article