Snowden, Zuckerberg’i Facebook’u kurban olarak göstermeye çalışmakla suçladı

Teknoloji

Eski CIA görevlisi Edward Snowden, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in, sosyal ağın kullanıcı güvenliğine kayıtsız kaldığı suçlamalarına yanıt olarak, şirketi yasal boşlukların kurbanı haline getirmeye çalıştığı görüşünü dile getirdi. Snowden bunu Twitter sayfasında yazdı.

5 Ekim’de eski Facebook yöneticisi Frances Haugen, ABD Senatosu’ndaki bir duruşmada, Facebook’un ürünlerinin çocuklar için tehlikeleri hakkındaki araştırmaları görmezden geldiğini söyledi. Zuckerberg, örneğin interneti kullanabilen küçüklerin yaşı, hizmetlerin yaşını kontrol etme ve bu gençlerin mahremiyeti ile bildirimde bulunma arasındaki dengeyi koruma yolları gibi konularda kongre değerlendirmesinin gerekli olduğunu söyledi. ebeveynler.

“Zuckerberg, küresel kesintiye ve ulusal skandala, Facebook’un burada gerçek bir kurban olduğu ve Kongre’ye ergenler tarafından İnternet hizmetlerinin kullanımına ilişkin yasal kısıtlamaları dikkate almak, doğrulama yöntemlerini belirlemek, sınırlamak için mütevazı bir öneriyle yanıt veriyor. Bu ergenlerin mahremiyeti” dedi eski CIA görevlisi.

Ayrıca, bu tür fikirlerin, gençlerin “gözyaşlarının sayısını sınırlamayı düşünmek” için kongreyi davet etme girişimine benzediğini de sözlerine ekledi.

Daha önce, eski Facebook yöneticisi Frances Haugen, sosyal ağın çocukları tehdit ettiğini, ancak karı kullanıcıların önüne koyduğunu ve 4 Ekim’de meydana gelen başarısızlığın kızlar ve kadınlar için beş saat güvenlik sağladığını söyledi.

Bundan önce, vatandaşların dezenformasyonuna karşı mücadelede önde gelen yönetici olarak çalışan Haugen’in, yaklaşık bir ay boyunca Facebook’un sırlarını açığa vuran materyaller yayınlayan The Wall Street Journal için bir muhbir olduğu biliniyordu.

Kadın, şirket içinde kesinlikle kullanılan binlerce gizli belgeyi teslim etti.

Rate article