Mobil Uygulama Geliştirmeye Yatırım Yapmak Için 4 Neden

Mobil Dünyası

Mobil Uygulama Geliştirmeye Yatırım Yapmak Için 4 Neden

İnternet dünyası artık kendini tamamen mobile çevirmenin eşiğinde olmakta. Bilgisayarların kullanımı daha 10-15 yıl öncesine kadar pahalı bir lüks olduğu zamanları göz önünde bulundurduğumuzda günümüz imkanlarıyla yüzüne bile bakılmayan birer cihaz olduğunu görebilmekteyiz. Bunun nedeni ise artık hemen her işlemin mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla yapılabilmesi üzerinedir. Daha önceleri oyunlar, bankacılık işlemleri ve daha birçok farklı işlemin bilgisayarda ortamında yapılması, günümüz mobil cihazlarında daha kolay yapılabilmesi değerlendirilmesine tabi olunmakta. Özellikle de bir şirket bünyesine sahipseniz, mobile yönelik hizmet aksamınızın bulunmaması sizin için en büyük eksi durumunu yaratmakta. Rakiplerinizin gerisinde kalmamak adına iOs ve Android başta olmak üzere diğer mobil işletim sistemleri için kesin olarak şirketinize ait mobil uygulamalarınızın yeterli olması gerekmektedir. Konumuzun devamında mobil uygulama üzerine yatırım yapmanızı gerektirecek 4 önemli etken hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Mobil Etkileşimler Global Hale Geliyor

Tüm dünya artık mobile yönelik erişimler sergiliyor ve artık geriye dönüş yapmak neredeyse imkansız. Özellikle de yerel işletmeleri bulmak için tüketicilerin neredeyse tamamı akıllı telefonları üzerinden hedefe yöneliyor. İnternette yer almak için artık sadece bir web sitenizin olması yeterli görülmüyor, markanızın dijital ortamda tanıtılması ve bilinirliğini arttırmak adına mobil uygulamalara yönelmeniz sizin için büyük bir avantaj olacaktır.

İstenilen Verilere Gerçek Zamanlı Ulaşmak

Daha hızlı veri toplamak ve analizleri bir araya getirerek raporlamanızı daha pratik hale getirmenizi mobil uygulamalar sağlamakta. Bu duruma örnek verecek olursak; bir firmayla anlaşarak fazladan para ödemek ve daha fazla zamanın yer aldığı analiz neticelerini mobil uygulamalar üzerinden daha hızlı ve ekonomik bir kapsamda sahip olma niteliği bulunuyor.

Uygulamanızdaki Kullanıcılarla Sosyalleşme

Facebook, Twitter ve Instagram gibi dev sosyal medya ağlarında günlük bazda milyarları aşan bir kitlenin yoğun şekilde zaman harcadığını belirtmeye gerek yok. İnsanların günlük yaşamlarında sosyal medyaya oldukça önem vermeleri ve günde en az 1 saat dahi olsa zaman geçirdiklerini de göz önünde bulundurarak uygulamaların ne denli bir niteliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Her ne kadar bu dev platformlara yetişmek oldukça zor olsa da, sizlerde kendi mobil uygulamalarınıza yorum, beğeni ve uygulama içerisinde mesajlaşma özelliklerini getirerek kullanıcılarınızla eş zamanlı etkileşimlerde bulunabilirsiniz.

Müşteri Etkileşiminin Artması

Son olarak konumuz müşteri etkileşiminin artması üzerine olmakta. Uygulama kapsamında etkileşim durumu önemli bir hareket aksamını oluşturmaktadır. Kullanıcılarınız veya uygulama kategorinize göre müşterilerinizin bankada, seyahatte, yemek yerken ve hatta araba sürerken dahi aklına gelebilir ve sizinle mobil uygulama üzerinden etkileşim kurulmasına imkan verebilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak müşterilerinizin profil sayfalarına erişim sağlayarak, yaşam standartlarını, iş ortamlarını ve hatta konumu göz önünde bulundurarak, olumsuz cevap veremeyeceği özel teklifler sunarak güzel bir işe imza atabilirsiniz. Unutmayın ki yeni kuşağın %75’i artık mobil cihazlar üzerinde kullanım faaliyetleri göstermekte.

Bu makale özel olarak yazılmıştır.Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen Tumbilgi.com”a ait kaynak gösterilmeden bu haberi yayınlamak yasakdır.veya değiştirilemez. Detaylı bilgi için

Rate article