iOS 15 ile Gelen En Önemli Özellikler

Profesyonel Yazar Kadrosu

Apple yakın zamanda İOS 15 sürümünü kullanıcıları için yayınladı ve iPhone 6s’in de dahil olduğu birçok telefonu İOS 15 sürümüne yükseltti. Merakla beklenen İOS 15 sürümü, kullanıcılar için çeşitli yenilikler sundu. İOS 15 sürümünün en dikkat çeken 10 özelliği ilgi konusu oldu.

İOS 15 İle Haytımıza Giren 10 Yeni Özellik

Odak Ayarı:

Yeni sürüm ile hayatımıza giren en önemli özelliklerin başında odak ayarı gelmektedir. Focus Modu, kullanıcıların dikkatini dağıtan faktörleri uzak tutuyor. Focus modunun kişiselleştirilmesi ile bildirim alınacak veya bildirim alınmayacak uygulamalar seçilebiliyor.

Odak ayarını bulmak için Kontrol Merkezi – Odak – Sağlanan veya özel nir odak seçimi yapın.

 Gelişmiş FaceTime:

İOS 15 ile gelişmiş FaceTime da Portre Modu, Ses Yalıtımı, Uzamsal Ses, Geniş Spektrum ve birçok video-ses geliştirilmesi hayatımızda. FaceTime kullanımı sırasında mikrofon ve video efekt kontrolleri için kullanıcının Kontrol Merkezini açması gerekmektedir.

Android ve Windows için FaceTime Kullanımı:

Sadece Apple kullanıcılar arasında kullanılan FaceTime, İOS 15 sürümü ile Android ve Windows kullanıcılarının da kullanımı için yayınlandı.

Birçok kıyafet seçeneği olan, Memoji:

Memoji, çeşitli kıyafet seçenekleri, el dalgası ve shaka dahil olmak üzere birçok yeni çıkartma pozu ile yenilendi.

“Sizinle Paylaşılanlar” seçeneği ile içerik görüntüleme:

Kullanıcılar, aileleri ve arkadaşları tarafından aldıkları içerikleri görüntüleyebilecektirler. Sizinle Paylaşılanlar seçeneği ile gönderilen mesajlar düzenli bir şekilde görüntülenebilecek.

Yeni iCloud+ seçeneği:

Kullanıcıların sevdiği her şeyi bir arada toplayan bir güncellemedir. Ek ücretlendirme olmadan iCloud kullanıcıları bu yeni seçeneği kullanabilecektir.

 Güncellenen Notlar Uygulaması:

Bu uygulama ile kullanıcılar, notları kategorilere ayırmak için oluşturulan etiket ve güncellemeleri bildirmek için paylaşılan notun sahibine bahsetme özelliğine sahiptir.

Apple Haritalarda belirli bölgelerin 3D olması:

Kullanıcılar, San Francisco, New York ve Los Angeles bölgelerinde Apple Haritalar üzerinde 3D gezebilecektirler.

Yeniden tasarlanmış Hava Durumu uygulaması:

Yeni güncelleme ile hava durumu uygulaması sıfırdan tasarlandı.

Görsel Arama ve Canlı Metin ile fotoğraflar etkileşimli hale geldi:

Canlı metin, fotoğraflardaki metnin tanınması ve kopyala-yapıştır, çevirme ve bilgi arama gibi işlemler gerçekleştirilmesini sağlayan yeni bir özellik olarak kullanıcılara sunulur. Arama yapmak telefon resminin üzerine tıklayan kullanıcılar arama yapabilirler.

Bu haber özel makale olarak yazılmıştır; tamamen Tumbilgi.com”a ait kaynak gösterilmeden bu haberi yayınlamak yasakdır.veya değiştirilemez. Detaylı bilgi için

Rate article