Hiç Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemleri

İlginç

Günümüzde çok sayıda iş kolu vardır. İnsanlar bazen hiç bilinmeyen yöntemlerle para kazanabilirler. 

Hatta bu hiç bilinmeyen denen yöntem çok bilindik bir iş olabilir. Ancak bu işe girmeye cesaret edemeyebilirsiniz. Lakin öyle işler vardır ki size hem eğlence hem de para kazanma şansını aynı anda verir.

Şarkı Yazmak

İyi bir müzik bilgisine ve yazma konusunda beceriye sahip insanlar şarkı yazarlığı yapabilir. Böylece hem bir şarkı ile ün kazanabilir hem de iyi bir kazanç elde edebilirsiniz. Sesinizin güzel olduğuna inanmıyorsanız ya da başkalarına para kazandırmak istiyorsanız sizler de parçalarınızı başkalarının söylemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca şarkılarınıza çok sayıda yapımcı da talip olabilir.

Arkadaşlık

Arkadaşlıktan para kazanmak size ilk etapta komik gelebilir. Ancak bu durum hiç de görüldüğü gibi değil. Belirlediğiniz alana göre arkadaş bulabileceğiniz çok sayıda site vardır. Hiç bilmediğiniz bir yere gittiğinizde hem arkadaş edinmek hem de vakit geçirmek için insan arayabilirsiniz. Yani bu hizmeti veren sitelerde yaşadığınız yere gelen insanlara arkadaş olabilirsiniz. O insanlara şehri gezdirebilir ve birlikte vakit geçirebileceğiniz yerlere gidebilirsiniz. Sosyal yöne sahipseniz bu iş tam da size göredir. Böylece hem arkadaş edinir hem de eğlenerek para kazanabilirsiniz.

Denek Olmak

İlaç deneği olarak kolayca para kazanabilirsiniz. Ancak bu para kazanma yöntemi korku dolu gelebilir. Hiçbir etkisi bilinmeyen bir ilacın üzerinizde kullanılacağı fikri biraz korkutucu olabilir. Ancak bu yolu tercih eden çok sayıda insan bulunuyor. Filmlerde gördüğünüz sahneler bu konuda sizi caydırmasın. Bu tarz ilaçlarda ufak tefek yan etkiler ortaya çıkıyor ve genel olarak üreticiler bu yan etkileri önceden tahmin edebiliyor. Denek olduğunuzda belli bir ücret de alabiliyorsunuz. Ancak denek olmak için öncelikle bazı sağlık taramalarını başarıyla geçmeniz gerekiyor. Bu testleri geçenler arasından denekler seçiliyor. Kliniğe yatarak kontrollü şekilde birçok ilaca denek olabiliyorsunuz.

E-Kitap Hazırlamak

E kitap günümüzde çok sayıda insan tarafından tercih edilir hale geldi. Ancak hala özellikle ülkemizde çok bilinmeyen yöntemler arasındadır. Yazma yeteneğinize güveniyorsanız sizler de herhangi bir konuda e kitap hazırlayabilirsiniz. Böylece hazırladığınız kitabı gerekli yerlere ve internet üzerinden müşterilere satarak para kazanabilirsiniz. Böylece sizler de çok uğraş vermeden ve kargo derdi olmadan kitaplarınızı insanlara kolayca ulaştırabilirsiniz. Bu işler öyle göründüğü gibi basit değildir. Bu yüzden kitap yazma işi gerçekten seven ve yeteneği olan bir insanın yapacağı bir iştir. Emek vermeli ve insanlara yazdığınız kitabı okutmalısınız. İnsanları sosyal medya yerine kitabınıza getirebiliyorsanız kazançlısınız demektir.

Twitch Gibi Canlı Yayın Platformları Üyeliği

Amazon tarafından ortaya atılan bir girişim olan Twitch genel olarak oyuncular tarafından kullanımı olan bir uygulamadır. Temeli canlı yayın olarak bilinir. Buradan iki şekilde para kazanabilirsiniz. Bir oyunda karşılaşmaları yorumlayarak ve bunlar izlendikçe para kazanabilirsiniz. Bunun yanında uygulama üzerinden bağış alarak ve interaktif sohbet bölümünde ek özelliklere sahip olmak isteyen kişiler sayesinde de para elde edebilirsiniz. Bu uygulama son zamanlarda ülkemizde de oldukça popüler hale geldi.

Yandex Toloka İle Görevleri Yapma

Hiç bilinmeyen para kazanma yollarından biri de Yandex’in ek gelir yöntemi Toloka olarak bilinir. Burada size adım adım görevler verilir. Sizler de bu görevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Bilgisayarlar bazı görevleri otomatik olarak yapamaz. İşte bu durumda bu görevleri yapacak kişi siz olabilirsiniz. Bu uygulamada arama sorgularına uygunluk durumunu test ederek para kazanabilirsiniz.

Rate article