Tüm bilgiler burada

Grand Theft Auto’nun VR portu: San Andreas geliştiriliyor, Quest 2’ye gidiyor

Rockstar Games çok yakında klasik Grand Theft Auto oyunlarından üçünü modern platformlar için yeni bir kat boya ile geri getiriyor , ancak başka bir liman yapım aşamasında. Facebook bugün , serinin ilk resmi sanal gerçeklik versiyonu olan Oculus Quest 2 için orijinal Grand Theft Auto: San Andreas’ı duyurdu .

Ne yazık ki bugün hiçbir çıkış penceresi bilgisi, oyunun görüntüleri ve hatta bir ekran görüntüsü paylaşılmadı, ancak duyuru bu sürümü “yapım aşamasında uzun yıllar” olarak tanımladığı için, tam olarak ortaya çıkmaya yakın olabilir. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, “Şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olduğunu düşündüğüm oyunun bu yeni versiyonu, oyunculara bu ikonik açık dünyayı sanal gerçeklikte deneyimlemek için tamamen yeni bir yol sunacak” dedi.

Bu, Oculus Quest 2’ye özel bir proje gibi görünüyor, yani PC VR ve PlayStation VR sahipleri oyunu cihazlarından deneyimleyemeyecekler. Yakın zamanda piyasaya sürülen Resident Evil 4 VR deneyimine benzer bir durum .

Bunun , GTA: San Andreas’ın yaklaşan Definitive Edition’ında yer alan grafik yükseltmelerine sahip olmayacağını, ancak klasik sürüm olacağını unutmayın. Bağımsız kulaklık seti, 2004 yılında piyasaya sürülen başlığı, VR için gereken yüksek kare hızlarında donanımında oynatırken herhangi bir sorun yaşamamalıdır. Çekim, sürüş ve oyunun diğer unsurları için kontrollerin nasıl çalıştığını bekleyip görmemiz gerekecek.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.