Galaxy S22 Ultra ortaya çıktı! İşte tasarımı

Mobil Dünyası

Son günlerde Galaxy S22 Ultra, Galaxy Note serisinin yerini alacağı söylentileriyle gündemden düşmez oldu. Galaxy S22 serisinin bir devri kapatacak olan bu modelinin S-Pen destekleyeceği söyleniyor. Henüz cihaz hakkında fazla bilgi sahibi olmasak da ünlü bir kaynak cihazın render görüntülerini sızdırdı.

Bu telefonun son birkaç haftadır bu kadar odağımızda olmasının tek sebebi, Galaxy Note ailesini yıkacak olması değildi. Samsung’un bir süredir hızlı şarj konusunda sürdürdüğü inatçı tutumu da bu amiral gemisiyle yıkılabilir.

Galaxy S22 Ultra render görüntüleri güvenilir kaynak tarafından yayınlandı

Söz konusu görüntüler resmi bir kaynaktan çıkmasa da sızdıran ismin tanıdık olduğunu söyleyebiliriz. OnLeaks daha önce pek çok Samsung cihazla ilgili sızıntıda bulunmuştu. Bu yüzden bu görüntülere kesin gözüyle bakmasak da aklımızın bir köşesinde durması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu görüntüler Samsung’un piyasaya sürmeye hazır hale getirdiği cihazla ilgili bilinen şemaları, ölçütleri ve diğer bilgileri toparlayarak tek görsel haline getiriyor.

Bu görüntülere bakacak olursak cihazın arkasında dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Kameralar P şeklindeki bir tasarım ile yerleştirilmiş. Bununla birlikte alt tarafta Galaxy Note 20’dekine benzer bir S-Pen yuvası görüyoruz. Ön tarafa baktığımızda kenarları hafif kavisli olan bir ekran bizleri karşılıyor. Infinity-O tasarımıyla ortada bulunan bir ön kamera tasarımı tercih edilmiş.

Cihazın Galaxy S21 Ultra’yı geride bırakan kamera özelliği LiDAR tarayıcı olabilir. iPhone’larda da gördüğümüz bu sensör, yeni amiral gemisi telefonlardan beklediğimiz bir özellik.

Söz konusu render görüntüsünün kaynağı, cihazın 21 Ekim’de piyasaya sürüleceğini söylüyor. Yani bu cihazı görmemize bir ay kaldığını da söyleyebiliriz. Çıkış tarihi yaklaştıkça Galaxy S22 Ultra ile ilgili bildiklerimiz detay kazanacak ve raylarına oturacaktır. Yüksek ihtimalle aynı tarihte Galaxy S22 serisinin diğer cihazlarını da göreceğiz.

 

Rate article