Facebook’tan Para Kazanma Yolları

İlginç
Facebook uzun yıllardır insanların en yoğun olarak kullandığı sosyal medya uygulamasıdır. Bu uygulama günümüzde ise çok farklı amaçlar için kullanılabilen bir hale geldi. Özellikle İnstagram uygulamasının da Facebook tarafından satın alınmasından sonra iki uygulama üzerinde para kazanma oldukça popüler hale geldi. 

Facebook’tan para kazanma yolları konusunda bir araştırma yaparak sizler de bu uygulama üzerinden düşündüğünüzden daha fazla para kazanabilirsiniz. Üstelik bazı para kazanma yöntemleri için yatırım yapmanız da gerekmiyor.

Sayfa açmak

İnsanları size çekecek bir fikir sahibiyseniz tam da aradığınız Facebook para kazanma yöntemini bulmuş sayılırsınız. Öncelikle yapmanız gereken fikrinizi hayata geçirmek için Facebook hesabı açmaktır. Daha sonra hemen Facebook sayfanız için gerekli adımları atın ve takipçilerinizi edinmeye başlayın. Bazı webmaster forum siteleri Facebook sayfası açmak ve büyütmek isteyenler için gerekli fikirleri verir. Sizler de buraları ziyaret ederek sitenizin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Unutmayın Facebook sayfanızı büyütmek için öncelikle hitap etmek istediğiniz hedef kitleyi doğru seçmelisiniz. Sizler genel bir sayfa açarsanız kullanıcıları doğru yönlendiremezsiniz. Özellikle sayfanızdan faydalanmak isteyen kullanıcılar öncelikle sayfanızın kendi hizmetleriyle uyumlu olup olmadığına dikkat ederler. Sayfanız belli bir alana yönelik olduğunda daha fazla gelir elde etmeniz mümkün olur. Hem böylece hedef kitleniz de daha nitelikli bir kitle haline gelir.

Satış Ortaklığı Yapmak

Facebook sayfanızdan satış ortaklığı sistemi ile para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı belli firmaların ürünlerini pazarlama sırasında yoğun olarak kullandığı bir yöntemdir. Size sadece Facebook sayfanız üzerinden bu firmanın ürünlerini satmak kalır. Sizin aracı olduğunuz bir satış işlemi gerçekleştiğinde sizler de satış işinde pay alabilirsiniz. Bu yöntem Facebook sayfanızı aktif olarak kullanıyorsanız size çok iyi kazançlar getirebilir.

Siteye Ziyaretçi Çekmek

Facebook sayfaları web sitenize ziyaretçi çekebilmek adına önemli bir uygulamadır. Sizler de Facebook uygulamanız üzerinden sizler de sayfanızda siteye ait reklamı yaparak ziyaretçi kapasitenizi arttırabilirsiniz. Üstelik belli bir alanda hizmet veren sayfanız olursa direkt olarak hedef kitleniz olacak ziyaretçiyi sayfanıza çekebilirsiniz. Böylece sayfanız daha popüler hale gelir ve Facebook uygulamasını sayfanızı geliştirmek için aracı olarak kullanabilirsiniz. Ancak sayfanızın sürekli güncel olması gerekir ki insanlar ziyaret ettiğinde ilgi çeksin ve daha sonra yeniden sayfanızı ziyaret etsinler.

Youtube Kanalına Ziyaretçi Çekmek

Youtube kanalı açmak son yıllarda oldukça popüler olan uygulamalar arasına girdi. Bu yüzden sizler de Facebook uygulaması üzerinden kolayca Youtube kanalınızı insanların ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Böylece para kazanabileceğiniz video sayfanızdan Facebook aracılığıyla daha yüksek tutarlar kazanabilirsiniz.

Reklam Almak

Günümüzde yüksek sayıda takipçiye sahip olmak reklam için yeterli kaynak değildir. Buna ek olarak sizler de takipçilerin paylaşımlara vereceği tepkileri ölçmelisiniz. Takipçi sayınız fazlaysa ve takipçilerin tepkilerini iyi okuyorsanız reklam için tam da gereken kanı bulmuş olursunuz. Çünkü reklam verecek firmalar takipçi sayısı yanında etkileşim oranına da dikkat ediyor. Takipçi sayınız ile etkileşim arasında bir orantısızlık varsa bu durum sahte takipçileriniz olduğunu gösterir. Sahte takipçilerin yer aldığı sayfaya hiçbir işletme reklam vermeyi düşünmez. Takipçi sayınız ve etkileşim oranınız yüksekse zaten reklam vermek isteyen işletmeler sizi doğrudan bulacaktır. Sizin bu iş için bir uğraş gerçekleştirmenize gerek bile yok. Bu yüzden de sizler de gerçek takipçilerden oluşan sayfanız için reklam alarak para kazanabilirsiniz. Daha fazla reklam almak istiyorsanız da belli Webmaster forum siteleri hizmet veriyor. Bu siteler üzerinden ilan vererek sizler de sayfanıza gelecek reklamların sayısını arttırabilirsiniz.

Rate article