En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti

Teknoloji

Teknolojinin hemen her alanda başarı göstermesi ve insanların ihtiyaç duymaması halinde dahi sahip olduğu birçok farklı materyal yer alıyor. Artık sadece teknoloji cihazları olmamakla birlikte uygulamalar, resimler, dosyalar ve daha birçok farklı materyale de ihtiyaç duyuluyor ve isteniyor. Bu duruma yönelik olarak geniş bir yapı içerisinde yer edinen bu materyaller, günümüzde daha büyük veri boyutlarına da ulaşabiliyor. Buna örnek verecek olarak yüksek çözünürlük sunan akıllı telefonlara ait kameralardan çekilen resimler diyebiliriz. Zira daha önce düşük piksellerle çekilen resimlerin Kilobayt derecesinde olurken, bugün yüksek donanıma sahip bir telefondan çekilen resim dosyasının 5-10 Megabayt gibi bir boyutta olduğunu söylemek mümkün.

Aynı şekilde dokuman ve benzeri dosyalarında artık fazladan yer kaplaması güvenilir ve pratik veri depolama alan ihtiyacını doğuruyor. Bunları göz önünde bulunduran dev firmalar ise çözüm olarak bulut depolama hizmetini devreye sokarak kullanıcılara güvenilir ve kolay kullanıma sahip teknolojiler sunuyor. En iyi ücretsiz bulut depolama hizmetleri ile ilgili bilgileri konumuzu takip ederek bulabilirsiniz.

EN İYİ BULUT DEPOLAMA HİZMETLERİ

Google Drive Bulut Depolama Hizmeti

Bulut depolama hizmetleri arasında en bilineni ve tercih edileni arasında yer alan Google Drive, bulut depolama uygulaması sayesinde ücretsiz olarak sunduğu bu hizmet kapsamında ek avantajlar da sunuyor. Windows, Mac, iOs ve Android gibi birçok farklı işletim sistemi platformu üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışmakta olan Drive, özel senkronizasyon uygulaması sayesinde daha da kılıcı bir hale geliyor. Google Drive, kullanıcılarına 15 GB’a kadar alanı ücretsiz olarak sunuyor ve daha fazlası için ek ücret ödemeleri yıllık bazda tercih edilebiliyor.

Dropbox Bulut Depolama Hizmeti

Drive gibi dünya genelinde tercih edilen en çok bulup depolama hizmetlerinden biri de Dropbox markasına ait. Özel olarak geliştirdiği uygulama sistemi üzerinden kullanıcılarına dosyalarını güvenilir bir şekilde muhafaza etmeleri için 2 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sunuyor. Geniş özelliklere sahip olan Dropbox bulut depolama uygulaması, Windows, Linux, Mac, Android, iOs ve Blackberry gibi birçok farklı platform üzerinden kullanımı sağlanabiliyor.

OneDrive Bulut Depolama Hizmeti

Daha önceleri SkyDrive olarak uygulama üzerinden sunduğu bulut depolama hizmetini günümzüde OneDrive olarak hizmete sunmakta. Kullanıcıları için 5 GB’a kadar ücretsiz depolama hizmeti veren OneDrive, Microsoft hesapları üzerinden kolay erişebilir hizmet sunuyor. İnternet erişiminin olduğu her yerden tüm işletim sistemine sahip platformlar üzerinden kullanımı gerçekleştirilebiliyor.

Amazon Drive Bulut Depolama Hizmeti

Amazon alışveriş hizmetlerinin yanı sıra ücretsiz VDS-VPS ve bulut depolama gibi hizmetlerinin birçoğunu kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuyor. Alışıldık hizmetlerinin dışında oldukça güzel hizmet aksamlarına yer veren marka, ücretsiz bulut depolama siteleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda kullanıcıları için 10 GB’a kadar ücretsiz kullanabilecekleri güvenli depolama alanları sunmakta.

 

Rate article