Düşük Bütçeyle Yapılacak İşler 2020

İlginç

Geçmişte girişim dendiğinde akla çok yüksek tutarlarla girilen yatırımlar gelirdi. Ancak insanlar günümüzde genel olarak kendi işinin patronu olmak isterler. İnsanlar çok sayıda işe girerek büyük paralar kazanabilir. 

Bir girişimci olabilmek için illaki yüksek tutarda girişim yapmanıza gerek yoktur. Bazı girişimleri düşük bir bütçeyle gerçekleştirerek büyük paralar kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Microfiber Temizlik Bezi Satmak

Günümüzde insanlar arabaları yoğun olarak kullanırlar. Bu yüzden temizliğe düşkün olan insanlar sürekli olarak arabalarını kendileri yıkarlar. Ancak araba yıkamak kadar kurulamak da önemli bir iştir. Bu yüzden insanlar arabalarını kurularken microfiber temizlik bezi kullanır. Ayrıca mutfaklarda ya da evin birçok bölümünde bu bezler kullanılır. bu yüzden sizler de microfiber temizlik bezi satış işine çok düşük bir sermayeyle girebilir ve geniş bir Pazar payı elde edebilirsiniz.

Sabuncu Açmak

Türk milleti temizliğine oldukça önem veren bir millettir. Bu yüzden sabun gibi temizlik malzemelerini yoğun olarak kullanır. Ayrıca son yıllarda kokulu sabunlar sayesinde birçok el emeği iş yapılarak evden satılır hale geldi. Bu yüzden sizler de sabuncu açarak birçok ev hanımının yaptığı ek iş için hammadde sağlayabilirsiniz. Böylece hanımlar kazanırken sizler de bu pastadan bir pay elde etmiş olursunuz. Ancak bu işte internet üzerinden reklam ağınızın biraz gelişmiş olması gerekir.

Çiğ Köfteci Açmak

Ülkemizin tüm dünyada meşhur olan en önemli lezzetlerinden biri de çiğköftedir. Ancak insanlar artık vakit bulamadığı için ve hazırını kolayca bulabildikleri için çiğ köfteyi hazır olarak almayı tercih ediyor. Üstelik bu alanda isim hakkı vererek çok sayıda çiğ köfte girişimcisi olan kişi bulunuyor. Küçük bir dükkan ve az bir sermaye ile bu işe girebilir ve sadece merkezden gelen hazırlanmış çiğ köfteleri müşterilerle buluşturabilirsiniz. Küçük bir şehirde bile bu işi yapma şansınız bulunur.

Araba Yıkama

Eski garajların bulunduğu yerlerde ve otopark girişlerinde açılan çok sayıda araba yıkama işletmesi bulunur. Bu işletmeleri başlangıç maliyeti ise son derece düşüktür. Çünkü ilk etapta sadece boş bir alan kiralayarak suya erişerek temizlik malzemeleri tedarik etmeniz yeterlidir. Ancak bu işletmeyi açmak için ruhsat almanız gerekir. Bu işten düşük sermaye ve iş gücü sayesinde çok büyük paralar kazanabilirsiniz.

Evde Yemek İşi

Lokanta açmak için yeterli sermayesi olmayan girişimciler evde ya da küçük bir dükkanda yemek işine girebilir. Buralarda insanların doğum günü gibi özel etkinliklerinde kullanacağı yemek hizmetleri verebilirsiniz. Ayrıca bununla beraber de pasta, kek, börek ve pizza gibi birçok ürün yaparak gerek internet üzerinden gerek de yakın çevrenizde satabilirsiniz. Bu iş sermayesi çok az olacak şekilde size iyi para kazandıracaktır. Ancak el lezzetinize güvenmek çok önemli bir durumdur.

Eşya Taşımacılığı

İnsanlar günümüzde oldukça fazla taşınıyor. Bununla birlikte ev ve iş yerlerine paket teslimi hizmeti de alıyorlar. Sizler de küçük bir kamyonet sayesinde taşımacılık işine girebilirsiniz. Bölgedeki işletmelerden iş alarak nakliyat firmalarına da uygun fiyata taşımacılık yapabilirsiniz. Şoförlüğünüze güveniyorsanız bir kamyonet alarak bu işe girebilirsiniz.

Sokak Pilavcısı

Son günlerde ülkemizde en popüler olan ticari girişimlerin başında sokak pilavcılığı gelir. Ana malzemeleriniz olduğunda farklı bir masrafınız olmaz. Ana caddelere ya da öğle molalarında atıştırmalık yemek isteyen insanların yoğun olduğu bölgelere yakın bir tezgah açıldığında yüksek bir kazanç elde edilebilir. Yeter ki fiyatınız uygun olsun ve güzel pilav yapan bir ustaya sahip olun.

Rate article