Doğum Sonrası Anne Estetiği Nedir?

Anne & Bebek

Doğum Sonrası Anne Estetiği Nedir?

Doğum sonrası anne estetiği nedir? Doğum sonrasında hemen eski görünümünüze mi kavuşmak istiyorsunuz? Doğum sonrası anne estetiği ile bu durum mümkün.

Peki, doğum sonrası anne estetiği nedir? Uygulama nasıl olur? Günümüz koşullarda çok sayıda kişinin doğum sonrasında hemen vücutlarının eski haline geldiğini görüyoruz. Anne estetiğinin yapılması ile olan bu durum, son derece memnun edicidir. Ayrıca psikolojik olarak da çok iyi sonuçları olacaktır.

Doğum Sonrası Estetiği Hemen Eski Haline Döndürür mü?

Aslında bilmeniz gereken, bu estetik yöntemi ile hemen haftalar öncesinde dönmenin son derece sağlıksız olacağıdır. Genel kanı, anne estetiğinin hemen etki etmesidir. Ancak bu durum çok daha sağlıklı olmaz. Bir anda beklentinin bu kadar yüksek olması da olumsuz sonuçlara yol açabilir. Hamilelik ve doğum büyük ölçüde vücudu yorar. Doğumdan sonra hemen ameliyat olması önerilmez. Bilgi sahibi olmanız durumunda hem nasıl bir sonuç alacağınızı bilecek hem de uygulama için doğru zamanı bekleme konusunda istekli olacaksınız. Çok daha başarılı ve sağlıklı bir sonuç alınması mümkün olacaktır.

Doğum Sonrası Estetiği Nasıl Uygulanır?

Doğum sonrası yapılacak olan estetik işlemleri anne estetiği adı altında karın germe operasyonu olarak açıklanabilir. Genel olarak annenin karın germe işleminin gerçekleşmesi için doğumdan en az 6 hafta geçmesi gerekiyor. Sonrasında invazif bir estetik operasyon geçirmek için uygun koşullar yaratılmış olacaktır. Bu süreç tamamen karın germe ameliyatı olmadan önce, karın dokusunun tamamen iyileşmesini sağlamaktadır. Elbette bu süre bazı durumlarda daha da uzun olabilir.

Doğum Sonrası Kısa Süre Vücut Nasıl Toparlar?

Bilmeniz gerekenler arasında, doğum sonrasında hemen iyi gözükmek için yapmanız gerekenler var. Hamilelik sürecinden, doğum sonrasında kadar düzenli uzman desteği almak aslıdan vücudunuzun en az zarar görmesi ile sonuçlanacaktır. Bunu bilerek, uzman desteği alarak doğum sürecinin yönetilmesi sağlanabilir. Hamilelik sırasında kilo alma, o kiloların verilmesi demek olacağından, dikkatli hareket etmek gerekiyor. Hamilelik sonrası estetik işlemi de aldığınız kilolara göre daha fazla karın germe operasyonu demek olacak. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda, çok daha sağlıklı bir şekilde karın germenin tamamlanması sağlanabilir.

Beslenme düzeni;

Hamilelik boyunca ve sonrasında, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Bunun için uzman yardımı almak hem bebek için hem de sizin için daha sağlıklı olacaktır. Bebeğinizin ihtiyacı olan kadar yemek, sizin kilo almanızın da önüne geçer.

Emzirme;

Doğum sonrasında yapmanız gerekenler arasında emzirme var. Emzirme ile üretilen süt kalori kaybını sağlayacak olduğundan hamilelik sonrası kilo verme emzirme ile büyük ölçüde olacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak mutlaka emzirmenin de gerçekleşmesi sağlanmalıdır.

Egzersiz;

Sağlıklı bir vücut gelişimi, sağlıklı kilo verme için olmazsa olmazlar arasında elbette egzersiz var. Egzersiz ile hamilelikten sonra eski kilonuza dönmenin de mümkün olduğunu göreceksiniz. Karın alt bölgesinde mevcut olan yağların azalması için egzersiz doğru bir seçim olacak.

Doğum Sonrası Anne Estetiği Hangi Operasyonları Kapsıyor?

Doğum sonrasında yapılacak olan anne estetiği operasyonları arasında neler var? Bakıldığında kişinin hangi operasyonlara ihtiyaç duyduğu noktasında incelemeler yapılarak ona göre hareket edilecektir. Anne estetiği için belirlenen estetik yöntemlerin uygulanmasında doktor tarafından karar verilmesi çok daha doğru olacaktır.

Meme Dikleştirme ve Meme Büyütme: Emzirme sonrasında yaşanabilecek olan sorunlar arasında memelerin sarkması var. Kadınlar doğum yaptıktan sonra meme dikleştirme operasyonuna ihtiyaç duyuyor. Memelerin süt ile büyüyüp küçülmesi, sonucunda sarkmaya neden oluyor. Elbette dikleştirme operasyonu ile bu sorun çözülüyor. Yaşanabilecek olan küçülme sorunu da olabilir. Bu durumda da meme büyütme operasyonu ile hamilelik sonrası estetiğinin gerçekleşmesi sağlanabilir.

Liposuction: Karın bölgesinde büyük oranda sarkmalar olabilir. Anne estetiği dendiği anda hamilelik sonraı liposuction akıllara geliyor. Sebebi ise karın bölgesinde, doğumdan ötürü sarkmalar olması. Doğum sonrası kilolarının verilmesi ile bu durum çok daha fazla göze batabilir. Yapılması gereken ise hemen doktorunuz ile iletişime geçerek uygun olan zaman dilimi içinde yöntemin uygulanarak sarkma sorunundan kurtulmaktır. Çok daha avantajlı bir şekilde karın bölgesinin derisinin sarkma yapmaması sağlanabilir.

Sunulan öneriler ile doğum sonrası estetik operasyonları uygulanabilir. Farklı yöntemler ile uygulama olması sağlanacaktır.

Bu makale özel olarak yazılmıştır.Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen Tumbilgi.com”a ait kaynak gösterilmeden bu haberi yayınlamak yasakdır.veya değiştirilemez. Detaylı bilgi için

Rate article