Tüm bilgiler burada

Dizüstü bilgisayarlar için RTX 3080 Ti, RTX 3080 Super veya RTX 3090 grafik kartı mı geliyor?

NVIDIA, GeForce Now ile bulut oyunları için bir RTX 3080’in gücünü kullanma seçeneği sunsa da , yakında dizüstü bilgisayarlar için daha güçlü bir grafik seçeneği mevcut olabilir.

TechPowerUP GPU ve GPU-Z’nin veritabanı sağlayıcısı Matthew Smith, NVIDIA’nın dizüstü bilgisayarlar için Geforce RTX serisinin ilk amiral gemisi TI’sini geliştirdiğine inanıyor. Grafik kartı özel web sitesi Videocardz, Matthew Smith ile bu iddiaların kökeni hakkında konuştu .

Grace Nvidia&039'un yeni kol tabanlı veri merkezi GPU'sunun resmi

“Faintsnow” tanıtıcısına sahip bir kişi, TechPowerUP veritabanına “GN20-E8” koduyla bir kod adı gönderdi. Daha sonra kod adı aynı kişi tarafından “GA103” olarak güncellendi. Birkaç gün önce, TechPowerUP veritabanındaki kod adının kimliğine “GeForce RTX 3080 Ti Laptop GPU” ürün adı atandı. Bu veritabanı genellikle GPU satıcılarıyla çalışan kişiler tarafından tutulduğundan, Smith’in varsayımlarının doğru olabileceği mantıklıdır.

Bir GPU veritabanında NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Dizüstü Bilgisayar GPU'su bulundu
Videocardz.com üzerinden görüntü

RTX serisinin yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar varyantı geliyor gibi görünse de, GPU’nun adının ne olacağı konusunda daha az netlik var. Bir Lenovo dizüstü bilgisayarla ilişkili bir RTX 3080 SUPER GPU ile ilgili daha önce sızıntılar olmuştu ve NVIDIA @kopite7kimi’nin her şeyi iyi bilinen sızıntısının aslında RTX 3090M olarak adlandırılabileceğini iddia ettiği başka bir örnek.

GPU’nun adından bağımsız olarak, GA103 GPU’nun 8 GB veya 16 GB video belleği olan 256 bit bellek veriyoluna sahip olduğu tahmin edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.