Tüm bilgiler burada

Çocuğunuz için doğru diş fırçasını seçmenin püf noktaları

Bir ilişkiyi sağlıklı bir şekilde bitirmek için ipuçları Bir ilişkiyi bitirdiğinizde sakin olun ve her zaman güçlü olun. Başka bir kişiye saygı

Çocuklara erken yaşta kazandırılması gereken alışkanlıklardan biri de diş fırçalamaktır. İyi diş hijyeni ve sağlığına sahip olmak, gelecekteki sağlık problemlerini önlemenin anahtarıdır. İyi bir ağız hijyeni için küçük bir diş fırçasına sahip olmak önemlidir.

Ebeveynler, tüm diş fırçalarının aynı olmadığını unutmamalıdır.Çocuklarınız için doğru olanı seçmek, mükemmel durumdaki sağlıklı dişlerin anahtarıdır.

Çocuğunuz için doğru diş fırçasını seçerken anahtardırlar
Diş fırçası çocuğun yaşına göre farklılık göstermelidir. İki yaşındaki bir çocuğun diş fırçası, 8 yaşındaki bir çocuğunkiyle aynı değildir. Ebeveynlerin çocukları için uygun bir diş fırçası seçerken göz önünde bulundurması gereken birçok faktör vardır.

fırçalamak
0-3 yaş arası çocuklar için ideal olan diş fırçasının küçük bir başlığı, yumuşak kılları ve ebeveynlerin dişlerini mükemmel bir şekilde temizlemesini sağlayan ergonomik bir sapı olmalıdır. Çocukların yıllar içinde fırçayı tanıması iyi olsa da, çoğu durumda ebeveynler çocuklarının dişlerini temizliyor olacaklardır. Unutulmaması gereken bir diğer husus ise fırçanın yumuşak bir malzemeden yapılmış olmasıdır. Küçük başka bir zamanda ısırabilir.
3-6 yaş arası çocuklarda diş fırçasının başı daha büyük ve sapı biraz daha geniş olabilir. Bu yaşta, çocuk sadece dişlerini fırçalayabilir, ancak iyi olduklarından emin olmak için her zaman ebeveynlerinin yanında olması tavsiye edilir. Birçok ebeveyn, çocuklarına bu yaşta elektrikli diş fırçası vererek büyük bir hata yapar. , Bunları doğru kullanamamak.
6 yaşından büyük çocuklar, ebeveynlerinin yardımı olmadan dişlerini düzgün bir şekilde fırçalayabilmelidir. Erken yaşlardan itibaren alışırlarsa iyi ağız hijyeni ile ilgili herhangi bir sorun yaşamazlar. Uzmanlar elektrikli diş fırçalarını 8 veya 9 yaşından itibaren kullanmanızı tavsiye ediyor çünkü o yaştan itibaren sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.
Kısacası, ebeveynlerin çocuklarına erken yaşlardan itibaren aşılamaları çok önemlidir. iyi diş hijyeninin önemi. Bu alışkanlığın olmaması çocuğun diş temizliğini ihmal etmesine ve çürük gibi bazı sorunlara yol açabilir. Dişlerinizi ve ağzınızı mükemmel durumda tutmak için uygun bir diş fırçası seçmek çok önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.