Bonding Diş Tedavisi

Sağlık

Bonding Diş Tedavisi

Bonding Diş Tedavisi, dişlere zarar vermeyen, estetik gülüş sağlayan dolgu malzemesi ile kullanılarak uygulanan bir diş tedavisidir. Özellikle dişler arasında meydana gelen boşluklarda diş kesme gereksinimi olmadan dolgu ile bu bozukluğun giderilmesi durumu Bonding Diş Tedavisi olarak adlandırılır.

Bonding Diş Tedavisi Uygulamasının Avantajları

Tedavi sayesinde dişleri aralık olanların diş kesilmesine gerek olmadan doldurulmasını sağlar, diş yapısı kısa olanların uzatılmasını sağlar, özellikle ön dişlerde kırık çürük gibi durumlar varsa ve bu gülüşü engelliyorsa kısa sürede tedavi sağlar.

Tedavide öncelikli olarak dişlerin sararan rengini düzeltmek ve yapısal bir bozukluk varsa onu gidermek için dolgu ilaveleri hazırlanır, dişin yapısına göre bu dolgular uygun bir şekilde yerleştirilir, cilalama işleminden sonrasında da dolgu ile estetik görünüm kazandırılmış olunur. Tedavi sonrasında bakım işin önemli kısmıdır. Diş temizliğine dikkat edilmeli, sert yiyeceklerin dişlerle kırılması söz konusu bile olmamalıdır. Diş ipi diş bakımında son derece yararlı bir yöntemdir. Dikkat edilen bu noktalarla yapılan tedavinin de ömrü uzun olacaktır.

Diş Tedavisi Sonrası Dişlerdeki Değişiklikler

Tedavi sonrasında en çok merak edilen diş renkleridir. Doğala yakın diş rengi olması her zaman tercih edilen olduğundan Bonding Diş Tedavisi sonrasında da doğal diş yapısı ile aynı renkte oluşu çok iyi bir avantajdır. Sağlıklı ve beyaz dişler estetik gülüşte en güzel taraftır.

Bonding Diş Tedavisi; diş gelişimlerini henüz tamamlamış olan çocuklar hariç herkese uygulanabilir. Ancak ekstra yaşanan kaza durumlarında bu uygulama ile mesela ön dişi kırılan bir çocuğa eski hali sağlanabilir. Gülümsemek her insanı motive edici bir durumdur. Gülümseyen bir insan özgüven kazanır, yaşantısı çok daha rahat ve huzurlu olur. Bu aşamada Bonding Tedavisi sonuçları ile mutluluk getirir. Tedavinin süreci elbette ki var olan sorunlar neticesinde belirlenen bir durum olup; dişlerdeki deformasyon hali ile tam anlamıyla ilişkilidir.

Fiyatları Nelerdir?

Bonding Diş Tedavisi estetik amaçlı bir uygulama olmasına rağmen diğer tedavi yöntemleri ile kıyaslandığında çok daha ekonomik fiyatlıdır. İşlem hem kısa sürede tamamlanır hem de var olan sorun yok olur. Avantajları düşünülecek olursa maliyeti az olan bir uygulama şeklidir. Fiyat; kullanılan malzemeye, işlem yapılacak diş sayısına, başka uygulamalara gereksinim olup olmadığına bağlıdır.

Bonding uygulaması ile en fazla 1 saatlik bir işlemle estetik gülüş doyasıya yaşanabilir.

 

Rate article