Blog Yazarak Para Kazanma

İlginç
Blog yazarak para kazanma, internetin gelişmesiyle birlikte oldukça popüler yöntemler arasına girmiştir. Bu yüzden de sizler de kendinize bir blog açarak kazanç elde edebilirsiniz. Ancak bu işlemi yerine getirmeden önce blog üzerinden nasıl para kazanacağınızı iyi bilmeniz gerekir. Bu yazımızda sizlere bu yöntemle nasıl kazanç sağlayabileceğinizi aktaracağız. Blog yazarlığı yaparak para kazanmak son derece kolaydır. Bu yüzden sizler de kendinize bir blog açıp para kazanabilirsiniz. Bu iş internetteki en çok para kazandıran yollar arasındadır.

Son zamanlarda Google gibi arama motorları blogları daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Yani bir konuda arama motorlarında arama yapıldığı zaman bloglar öncelikli olarak arama yapan kişilere sunulur. bloggerlar her daim sitelerini güncel tutar ve yenilikler getirir. Bu yüzden arama motorları sürekli olarak güncel olan bu internet sitelerine daha çok önem verir. Bu durumu fark eden Google gibi şirketler bloglardan para kazanmanın önünü açmıştır. Böylece son zamanlarda internet aleminden para kazanma yollarını arayan kullanıcılar blogları tercih etmeye başlamıştır. Ancak bu yöntemden para kazanmak için dikkat etmeniz bazı durumlar vardır. Bunları yerine getirmezseniz para kazanmanız imkansız hale gelir.

Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Son dönemlerde oldukça popüler olmaya başlayan bloglardan para kazanmaya başlamadan önce doğru adımları atmak gerekir. Nasıl para kazanacağınızı bilmeden bu alana giriş yapmamanızda fayda vardır. Blog yazarak para kazanma durumundan belli başlı birkaç yöntemi vardır.  Bu yollardan en fazla iki tanesi tercih edilir. bunlardan birincisi affiliate ile para kazanma yöntemidir. Bunun için affiliate marketing denen sisteme üye olmanız gerekir. Buraya üye olarak sizler de bir ürünün satışına ortak olursunuz. Yani bu ürün hakkında sitenizde yazılar yazarak piyasasını arttırabilirsiniz. Böylece sizler de ürünler satıldıkça komisyon kazanabilir ve bloğunuz üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

Blog yazarak para kazanma yollarından diğeri de Google Adsense reklamlarıdır. Bu durumda sitenizde yer alan reklamlara tıklandıkça para kazanabilirsiniz. Belli bir alanda yazı yazarak hedef kitlesini sitesine çeken bloggerler Google reklamları sayesinde para kazanır. Bu yöntem blog dünyasında en çok kullanılan kazanç elde etme yöntemidir. Bir blog sahibi olmak ücretsiz bir işlemdir. Ücret ödemeden açacağınız bir blog sizlere büyük paralar kazandırır. Blog üzerinden kazanacağınız paranın bir üst limiti bulunmaz. Bunun için düzgün bir çalışma ve doğru adımlarla hayal edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz.  Avrupa ve Amerika’da blog yazarak para kazanan insanların sayısı bir hayli fazladır. Ülkemizde de özellikle ev hanımları bu alanda n yüksek kazanç elde ediyor. ancak internet dünyası birçok kullanıcı için ülkemizde ek kazanç demektir.  Mesela yemek tarifleri yayınlayan kadınlar şuanda çok popüler durumda ve bloglarında yazılar paylaşarak çok ciddi paralar kazanıyorlar.

Blog Yazarak Ne Kadar Kazanılır?

Blog yazarak ne kadar para kazanılacağı çok merak edilen bir konudur. Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Bunun sebebi ise her bloğun kazandığı rakamların farklı oluşudur. Bu tamamen yazılarında tıklanmasına bağlıdır. Çünkü bloglar tıklanma başına kazanç elde ederler. Yani sitenizde ziyaretçiler ne kadar yoğun vakit geçirir ve yazılarınızı okursa o kadar çok para kazanabilirsiniz. Ancak bu işi rakamlarla anlatarak sizlere daha doğru bilgiler verebiliriz.

Günde 500 ile 1000 kişinin uğradığı bir blog sitesi ayda 500 ile 800 TL arasında kazanabilir. Gün içinde 1000 ile 3000 kişinin ziyaret ettiği bir blog sitesi ayda 1000 ile 2000 arası para kazanabilir. Günde 3000 ile 10000 kişinin ziyaret ettiği bir blog sitesi ise ayda 2000 ile 5000 TL arasında bir kazanç elde edebilir. Gün boyunca 10 bin ile 100 bin arasında ziyaretçisi olan sayfalar da 5 bin ile 50 bin TL arasında para kazandırabilir. Bu anlattığımız sadece tıklanmaya bağlı olarak kazanılan tutarlardır. Bunun bir de reklam kısmı bulunur. Reklamlarla kazandığınız tutar çok daha fazla olabilir.

Blog yazarak para kazanma bu kadar kolay bir iş değildir. Öncelikle işinizi sağlam yapmanız gerekir. Yani öncelikle bir stil sahibi olmanız gerekir. Ayrıca bir meslekle ilgili yeteneğe sahip olmak da önemlidir. Blogger sürekli bir ürün ortaya koymalıdır. Bu ürettiğiniz şey tüketilir olmalıdır. Bu durumu yakalamak için de ciddi bir emek söz konusudur. Ürettiğiniz ürünü pazarlayarak iyi paralar kazanabilirsiniz.

Rate article