Az Yatırımla İş Kurma Fikirleri 2020

İlginç

Bir yatırım yaparak iş kurmak herkesin hayalidir. Ancak kendi işinin patronu olmak herkesin çekindiği bir iştir. Çünkü herkes bu için çok fazla parası olması gerektiğini düşünür. Oysa çok az yatırımlarla da iş kurarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. 

Böylece sermayenizi arttırarak daha çok para kazanacağınız işlere girmeniz de mümkün olabilir.

Temizlik Hizmeti Vermek

Günümüzde kadınların iş hayatına girmesiyle artık ev işleri farklı bir boyut kazandı. Özellikle küçük evlerde günlük kiralama olayı da gelişiyor. Bu yüzden evlerde ve günlük kiralık hizmeti verilen yerlerde yoğun olarak temizlik hizmeti veriliyor. Sizlerde büyük şehirlerde ya da küçük yerlerde temizlik şirketi kurabilirsiniz. Böylece gerek apartman gerek ev temizliği yapacak eleman temin ederek güzel paralar kazanabilirsiniz. İşinizi düzgün yaparsanız ve elemanlarınız iyi olursa bu işten iyi paralar kazanmanız mümkün olabilir.

Evde Bakım Hizmeti

Her geçen gün evde bakım hizmeti alan insan sayısı artıyor. Çünkü insanlar iş hayatında olduğu için bakım ihtiyacı olan aile bireylerine evde bakım hizmetiyle bakıyorlar. Küçük bir sermaye ile işinizi kurabilir ve küçük bir iş yeri kiralayabilirsiniz. Böylece bu ticareti resmi olarak yapabilir ve iyi paralar kazanabilirsiniz. Az miktarda bir sermayeniz varsa evde bakım hizmeti veren bir işletme ile bebekler, çocuklar ve yaşlılar ile çalışabilirsiniz. Özellikle yaşlı nüfusun artması ile bu alana odaklanarak para kazanma şansınız yüksektir.

Dijital Pazarlama

Teknolojinin gelişmesi artık pazarlama işinin internet ortamına kadar girmesine yol açtı. Bu sayede insanlar artık dijital ortamdan pazarlama yapıyor. Sosyal medya, internet sitesi, reklam platformu gibi birçok konuda kendinize bir şeyler katarak buralardan pazarlama fırsatlarını değerlendirebilirsiniz. Bu alanda küçük bir bütçeyle site kurabilir ya da sosyal medya hesabınızın reklamını yaparak müşteri kitlesi elde edebilirsiniz.

Mobil Uygulama Geliştiriciliği

Cep telefonları her yaştan insanın vazgeçilmez bir parçası oldu. Bununla birlikte mobil uygulamalara da yoğun olarak talep oluştu. Sizler de mobil uygulama konusunda kısa bir eğiti sürecinden sonra bu işe girebilirsiniz. üstelik Online kurs hizmeti veren eğitimler sayesinde bu alanda yetkin biri olabilirsiniz. İstediğiniz alanda istediğiniz konuda uygulama yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak bu işten para kazanmak biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış bir durumdur.

Yumurta Yetiştirme

Günümüzde insanlar organik ürünlere ayrı bir önem vermeye başladı. Bu yüzden de organik ürün bulmak giderek daha zor hale geldi. Özellikle bu alanda küçük işletmelerin artmasıyla birlikte kendi işinin patronu olanların sayısı arttı. Küçük bir alana sahipseniz ya da küçük bir alan kiralayarak ufak bir yatırımla tavuk yetiştirebilir ve buradan organik yumurta satışı yapabilirsiniz. Üstelik bu alanda tavuk sayınız arttıkça kazancınız da artacaktır. Ürünlerinizi satma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Küçük bir sermaye ile bu işi kolayca yapabilirsiniz. Tavuklarınızı belli bir süre sonra kesim için vererek işi biten tavuklardan da para kazanmanız mümkün olur.

Çubukta patates

İnsanlar son yıllarda düşük maliyet ile büyük kar oranı olan işlere yönelmeye başladı. Bu özelliklere sahip iş kollarından biri de çubukta patatestir. Bu işi düşük sermaye ile her yerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Üstelik büyük bir lokasyona da ihtiyacınız olmaz. Özel tasarlanmış bir stand temin ederek farklı lezzetli baharatlar alıp patatesle bu işi yapabilirsiniz. Düşük fiyata da satsanız işlek bir yerde kar oranı oldukça yüksek olacaktır. Ayrıca bu işten sürekli nakit para kazanacağınızı da bilmek sizi rahatlatacaktır.

Rate article