Tüm bilgiler burada

AİLENİZİ GRİP MEVSİMİNE HAZIRLAMAK İÇİN 5 TEMEL İPUCU

Muhtemelen her annenin yılın en az sevdiği zamanı olan grip mevsimi. Küçüklerimizi güvende ve sağlıklı tutmak için tüm yıl boyunca çok çalışırken, grip mevsiminde evimizi sağlıklı tutmak için yorulmadan çalışıyormuşuz gibi hissedebiliriz. Ve bazen, tavsiye için nereye başvuracağınızı bilmek gerçekten zor. Rookie Moms’taki hepimizden, seni hissediyoruz! Bu nedenle, kurul onaylı çocuk doktoru ve Foreverfreckled.com’un kurucu ortağı Dr. Katie Friedman ile Instagram’da canlı bir röportaj gerçekleştirdik ! Hem Coronavirüs hem de grip ile ilgili ayrıntılara indik. Aşağıda, tartışmamızın bir özetini ve gribi frenlemek için bazı süper yararlı ipuçlarını bulacaksınız.

Bunun gibi daha harika ve faydalı oturumlar için bizi sosyal medyadan takip ettiğinizden emin olun!

GRİPTEN KAÇINMAK İÇİN 5 ADIM

1) SAĞLIKLI BİR DİYET SÜPER ÖNEMLİDİR

Meyve ve sebzeleri öğünlere saklamanın yollarını düşünmeye başlamanın zamanı geldi! Çeşitli yiyecekler, özellikle de antioksidanları yüksek yiyecekler yemek, vücudunuzun sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olur. Bu sizi grip ve koronavirüs gibi şeylere daha az duyarlı hale getirecektir. Yaban mersini, çilek ve portakal suyu, Dr. Friedman’ın tartışmamızda bahsettiği bu yiyeceklere birkaç örnektir.

Diyetle birlikte, çocuk doktorunuzla bir multivitamin görüşmenizi öneririz. Bağışıklık sistemini daha da güçlendirmeye yardımcı olabilirler!

2) KÜÇÜK ÇOCUĞUNUZUN İYİ BİR GECE UYKUSUNA İHTİYACI VAR

Genel sağlığınız söz konusu olduğunda iyi bir gece uykusu almak aslında çok önemlidir, bu nedenle soğuk algınlığı ve grip mevsiminde yatma zamanı konusunda katı kalarak küçük çocuğunuza mücadele avantajı sağlayın. Bu, özellikle çocuklarınızla seyahat ediyorsanız geçerlidir. Bağışıklık sistemlerinin tehlikeye girmesini önlemek için onları mümkün olduğunca normal bir programda tutmaya çalışın.

3) DOĞRU EL YIKAMA TEKNİĞİNİ ERKEN ÖĞRETMEYE BAŞLAYIN

Dr. Katie Friedman, röportajımızda, el yıkamanın her türlü pis böceği uzak tutmanın en önemli anahtarlarından biri olduğunu ÇOK açık bir şekilde belirtti. Kendi çocuklarına, 30 saniye boyunca yıkama ve köpürme yapmalarını sağlamak için küçüklüklerinden beri ABC’leri veya Mutlu Yıllar şarkısını söyleyerek ellerini yıkama alıştırması yaptığını söyledi.

Çocuklarınız her zaman tam 30 saniyeye yetişemese de, bu tür alışkanlıklara küçük yaşlardan itibaren başlamak yine de iyi bir fikirdir. Ayrıca okuldayken (hastalığın çok sık geçtiği bir yer) bu dersi akıllarında tutacaklar ve umarım tıpkı onlara öğrettiğiniz gibi ellerini yıkayacaklar!

4) MÜRVER STOKU

Mürver’i seviyorum ve Dr. Friedman’ın da aynı fikirde olduğunu öğrendiğimde çok heyecanlandım! Mürver, tıpkı sağlıklı bir diyet yemek gibi, bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olan antioksidanlar ve vitaminlerle doludur. Ne yazık ki, sihirli bir hap değil ama vücudunuzun etrafta dolaşan virüslere karşı güçlü durmasına yardımcı olacak!

Zarabee’nin Yetişkinler için Mürverini ve Zarabee’nin Çocuklar için Mürver Bağışıklık Desteğini şahsen seviyorum . Yapay aromaları, yapay tatlandırıcıları yoktur, glütensizdirler ve jelatin içermezler. Ailemiz bunları birkaç yıldır alıyor ve onların bağışıklık sistemimiz için en iyi desteklerden biri olduğuna gerçekten inanıyorum.

5) GRİP AŞISI OLMAYI DÜŞÜNMEK İÇİN ÇOK GEÇ DEĞİL

Son fakat kesinlikle en az değil, Dr. Friedman ile grip aşısı olmayı tartıştık. Grip aşısı olmak için aslında çok geç olmadığını öğrenmekten mutlu olduk! Aşıyı Ekim veya Eylül’de tekrar yaptırmanız önerilir (özellikle bağışıklığın oluşturulması iki hafta sürdüğü için), ancak henüz bir aşı yaptırmadıysanız bilmelisiniz ki aslında grip mevsiminin zirvesine henüz giriyoruz. Grip vakaları genellikle Mart’ta ve hatta bazen Mayıs’ta görülüyor! Grip aşısı garantili koruma sağlamasa da, hastalanırsanız semptomların azalmasına yardımcı olduğu düşünülmektedir. Unutmayın, grip aşısı olmak sadece kendinizi değil, etrafınızdaki en savunmasız olan tüm insanları da korur. Bu, 5 yaşın altındaki çocuklar, 65 yaş ve üstü yetişkinler, hamile kadınlar ve belirli kronik hastalıkları olan kişilerdir. 

*Yan not, bir aşı kliniği bulmaya çalışın veya günün ilk doktor randevusunu alın. Bu şekilde, zaten grip veya yakalamak istemediğiniz bir böceği olan diğer insanların yanında olmaktan kaçınabilirsiniz. 

Umarım bu ipuçları, bu yıl gribi ailenizden uzak tutmanıza yardımcı olur! Ellerinizi yıkamayı ve sağlıklı antioksidanlarla dolu yiyecekleri yemeyi unutmayın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.