2020 Yılında Yükselecek Kripto Paralar

İlginç

2019 yılı kripto paralar için milat denebilecek bir yıl olarak geçti. Beklenen o ki, 2020 yılında kripto paralar yükselecek. 

Kripto paralar ilk kez tüm dünya tarafından bilinir hale geldi ve ekonomi gündemini oldukça uzun bir süre meşgul ettiler. Bu yüzden 2020 yılında kripto paralara olacak ilginin daha fazla olacağı ön görülüyor.

Bu yazıda hangi kripto para alınmalı, gelecek vaat eden kripto paralar hangileri, hangi kripto para alınır, hangi kripto paraya yatırım yapmalı gibi sorulara cevap aranacak. 2020 yılı boyunca yükselecek kripto paralara yatırım yaparak para kazanabilirsiniz. Lakin, unutmayın ki, bu makale kesinlikle yatırım tavsiyesi değil, bilgilendirme amaçlıdır.

2019 yılında genel bir düşüş yaşansa da kripto para birimlerini yıl içinde yatırım yapan kişiler oldukça yüksek rakamlar kazandılar. Yıl içinde ticaretlerin birçoğu bu para birimleri üzerinden gerçekleşti. Hal böyle olunca da 2020 yılı içinde çok sayıda kripto para birimi yatırımcılara yüksek tutarlarda kazanç getirecek gibi duruyor.

Raven Coin

Karga anlamına gelen bu kripto para açıklandığı an çok sayıda madencinin ve yatırımcının ilgi gösterdiği bir kripto para olmuştu. Bununla beraber daha önce olmayanı yaparak ASIC cihazları ağdan atabilmek adına 10 farklı algoritmayı dönüşümlü şekilde kullanma yoluna gitti. 2019 yılın içinde ASIC cihazlara karşı geliştirilmiş hamleler direnç gösteren kripto paralardan plan Raven’e değer kazandıracaktır.

Basic Attention Token

Bu kripto para çok yakın zamanda aktif olarak kullanılmaya başlayacak. Brave adında hizmet veren web tarayıcısı güvenlik ve gizlilik konusunda rakiplerine fark atmış durumdadır. Bu yüzden bu tarayıcının 2019 yılı itibariyle yaygınlaşması BAT kripto parasına değer kazandıracaktır.

NEM

Bu kripto para Blockchain teknolojisinin günlük hayatta farklı kullanım alanlarına yönelmiştir. 2019 yılında atılan planlanan somut adımlar ve partnerlik anlaşması ile bu teknoloji hayatımızda daha büyük bir yer edinecektir. Tanıtım videosunda yer aldığı gibi bu teknoloji farklı alanlarda uygulanabilir. Bu durum da NEM kripto parasına 2020 yılında büyük değer katacaktır.

0x

OX, merkezi bulunmayan kripto değişim platform protokolü olarak anlatılabilir. Diğer kripto para borsalarından farklı olarak 0x protokolü hiçbir üçüncü parti kurum ya da kuruluşa güven duymayı gerektirmeden takas imkanı sağlıyor. Yani kullanıcının sizi dolandırma ya da sitenin kapanarak paranızın elinizden gitmesi gibi durumlar söz konusu olmaz. Protokol içinde kripto para ticareti dışında da işlem yapabilirsiniz. Oyunda yer alan eşyaları ya da değişik dijital varlıkları, hiçbir yerde ticareti yapılmayan başka ürünler de ticarete açabiliyorsunuz. Ticaret platformlarında farklı bi bakış açısı getirerek 2020 yılında oldukça dikkat çekecek bir uygulamalardan biri olacaktır.

Monero

Bu kripto para birimini önemli kılan durum anonim kripto paralar içinde yer almasıdır. Daha önce Bitcoin ile gerçekleşen ticaretlerin büyük bir bölümü artık Monero ile gerçekleşmeye başladı. Özellikle Merkez bankalarının ve vergi müfettişlerinin baskısına rağmen Monero çok sayıda ticaretçinin kullanacağı bir kripto para olmaya devam ediyor. 2020 yılında özel hayatın gizliliği temeli ve bu mahremiyetin nasıl korunacağı konusunda yoğun tartışmalar olacak. Bu yüzden Monero sağlam yapısıyla yatırımcılar tarafından daha yoğun olarak tercih edilecektir.

Cardano (ADA)

Bu kripto para birimi çok sayıda kripto para platformu tarafından en iyi 10 kripto para arasında gösterilen bir kripto paradır. Piyasa değerine dikkat ettiğinizde 8. Sırada olduğunu görebilirsiniz. 2018 yılı Ocak ayında ortaya çıkan kripto para fiyatlarında görülen genel düşüşten diğer tüm para birimleri arasındadır. ancak en önemli gücü de akademik çalışmalar ile destek görmesidir. Blockchain teknolojisi değişik özellikler ile sürekli çalışmalar yapan akademik bir çalışma grubu tarafından oluşan ekip bu kripto para birimi için çalışma yürütüyor.

Rate article