2020 Yılı İçin Yeni İş Fikirleri

İlginç

2020 yılı için yeni iş fikirleri arıyorsanız, bu bilgiler tam sizin için. 

Günümüzde insanların ihtiyaçları arttıkça eve giren para yetersiz gelmeye başlamıştır. Bu yüzden de insanlar ek işler yapmaya ya da yeni iş fikirlerine yönelmeye başlamıştır. 2020 yılı için en mantıklı iş fikirlerini uygulayarak oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz.

Kültür Mantarı Yetiştirmek

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen kültür mantarı yetiştiriciliği para kazandıran iş fikirleri arasındadır. Bu alanda hizmet verebilmek için mantar yetiştiriciliği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. İnternet üzerinden ya da bu iş hakkında eğitim veren bazı kurslar aracılığıyla mantar yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Üstelik çok düşük bir sermayeyle bu işi yapabilirsiniz.

Ayakkabıcı Açmak

Günümüzde insanlar özellikle ayakkabı ticaretinde yoğun olarak hizmet veriyor. Şehrin herhangi bir bölgesinde açabileceğiniz küçük bir dükkanda da bu işi y ürütebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden de satış yapabilirsiniz. Ayakkabılar çok uygun fiyata bulabileceğiniz imalathanelerle çalışabilirsiniz. Ayrıca bu iş kolunda kar oranı genel olarak yüzde 200’e kadar çıkabiliyor. Çok küçük bir sermayeye de bu işe girebilirsiniz.

Oto Yıkamacı Açmak

Ülkemizdeki araba sayısı neredeyse ülke nüfusuna yakındır. Bu yüzden de araba yıkama işi oldukça getirisi olan bir sektördür. Ancak bilmeniz gereken durumlardan biri de bu iş kolu için yoğun bir şekilde çalışmanız gerektiğidir. Yanınızda 2 ya da 3 eleman ile bu işi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca bir kere iş yerini kurduktan sonra gideriniz çok az olacaktır.

Halı Yıkama Tesisi Kurmak

Kadınların çalışma hayatına girmesiyle birlikte halı yıkama işi ülkemizde oldukça popüler hale geldi. Bu sektör az sermaye ile çok yüksek tutarlar kazanmanızı sağlayabilir. Ancak bu iş çok yoğun bir çalışma hayatını beraberinde getirir. Küçük bir dükkan ve dağıtım yapacağınız araçlarla bu işe kolayca girebilirsiniz.

Çiçekçi Açmak

Kadınlar var oldukça yaşayacak bir iş kolu olan çiçekçilik oldukça düşük bir sermayeyle kurulabilir. Arklı ve bir kategoriye yönelik olarak minik bir çiçekçi dükkanı açabilirsiniz. Buna ek olarak hastane yakınlarına da bir dükkan açabilir ve hitap edeceğiniz kitleyi biraz da olsa genişletebilirsiniz.

Bebek Giyim Mağazası Açmak

Bebeklerin tüm ihtiyaçlarına yönelik bir mağaza açan yatırımcılar yüksek bir kazanç sağlayabilir. Bu alanda bayilik veren firmalarla çalışabilme şansınız da bulunur. bu alanda marka olan firmalarla çalışan girişimcilerin daha çok para kazandığı ortaya konmuştur. Günümüzde her ekonomik düzeyden insana hitap eden bebek giyim mağazaları güzel para kazandıracak bir girişimdir.

Sanal Asistanlık

İnsanlar zamanının büyük bölümünü internette geçiriyorlar. Bu yüzden de işleri organize etme görevini yürüten sanal asistanlık işi de oldukça popüler bir iş kollarından biri oluyor. İlgi alanınız olan sektörden bir yöneticinin işlerini organize edebilir, toplantılarını bildirebilir ve bazı küçük sanal asistanlık işlerini yapabilirsiniz. Bu iş için bilgisayar ve ofis programlarını kullanmanız, raporlama ve iletişim alanında beceri sahibi olmanız gerekiyor.

Editörlük 

İnternet siteleri dil kurallarına hakim olan kişilerden editörlük hizmeti alabiliyor. Editör yazıların kontrolünü yapıyor ve daha sonra yayına alıyor. İnternet sitesi ve dil bilgisi kurallarına uygunluğu denetlemek, yazı ve resim düzenlemek gibi işleri yapmanız gerekir. Bu konuda biraz araştırma yaparak editörlük yapmaya başlayabilirsiniz.

Stok Fotoğrafçılık

İnternetteki gelişmeler telif hakları konusunda hassasiyeti arttırdı. Bu yüzden reklam ajansları telif hakkı ile ilgili sorun yaşamamak adına en uygun görselleri stok fotoğrafçılarından alıyorlar. Sizler de fotoğraf konusunda yeteneğiniz varsa çektiğiniz stok fotoğrafların satışını yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabileceğiniz çok sayıda aracı site bulunuyor.

Rate article