1. sınıf çocuğuna nasıl ders çalıştırılır? Okula yeni başlayan çocuklara ders çalışma alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Anne & Bebek
1. sınıfa başlayan çocuk yeni bir hayata atılır. Bu devirde toplumsal etrafı ve alışkanlıkları değişen çocuklar eğitim hayatı ile gayret etmek ...

1. sınıfa başlayan çocuk yeni bir hayata atılır. Bu devirde toplumsal etrafı ve alışkanlıkları değişen çocuklar eğitim hayatı ile gayret etmek durumunda kalır. Yanlışsız prosedürle uygulanarak akademik eğlenceli hale gelirken çocuk, artan muvaffakiyet ile hem okula hem de toplumsal hayata kolaylıkla ahenk sağlar.

1. SINIF ÖĞRENCİLERİ İÇİN DERS ÇALIŞMA TAVSİYELERİ

Çocuğunuza küçük amaçlar koyun. Seçtiğiniz maksatların onun başarabileceği amaçlar olmasına itina gösterin. 10 dakikalık vazifelerden oluşan bu amaçlarla çocuğunuzu vazifeleri tamamlamaya güdüleyebilirsiniz.

Çocuğunuz 1. sınıfa başladıysa tatil planlarınızı erteleyin ve çocuğunuza odaklanın. Çocuğunuzun okumayı öğrenme devri boyunca onu takip edin ve sürecin hakikat ilerlediğinden emin olun. Tatil planlaması yapmanız bu sürecin aksamasına neden olacaktır.

Çocuğunuzun ödevlerine yardım ederken öğretmeninin hangi sistemde ödev verdiğine dikkat etmeli ve ona uygun halde çocuğunuza yardım etmelisiniz.

Okulda verilen eğitim hakkında bilgi sahibi olun. Çocuklar harfleri hece olarak değil hece olarak öğrenirler. Örneğin sizin “ze” olarak öğrettiğiniz harf, okulda “zzzz” olarak öğretilmektedir.

Çocuğunuzu ders çalışmaya motive etmelisiniz. Bunu yaparken çocuğu azimli olmaya itin, hırslı olmaya değil. Yanlış formda motive ederek çocuğunuz hırslı biri yaparsanız onu yarışçı birine dönüştürür ve yakın etrafı ile kendisini kıyaslamasına neden olursunuz. Unutmayın, onun muvaffakiyetini diğerlerinin düzeyi değil kendi düzeyi belirleyecektir.

Çocuğunuz 1. sınıfa başladığında kavramları yavaş öğrendiğini düşünebilirsiniz. Fakat sabırlı olun. Harf, harf kümeleri ve sözleri adım adım öğrenecektir. Bazen okumaya direnebilirler. Bu durum onların isteksiz olmasından değil okuyamadığından olabilir. Bu yüzden her adımda sabırlı olun kavramları öğrenerek ilerlemesini sağlayın.

Televizyonu ve dersi birebir anda sunmayın. Çocuğunuz yeni bilgiler öğrenirken odaklanmalı ve ilgisini öteki şeylere vermemelidir.

Rate article