Sağlık

Rezene Çayının Faydaları Ve Nasıl Yapılır

Rezene Nedir ?

Dayanıklı bir  bitki olan rezene  yıl boyu bulunur genellikle Akdeniz bölgesinde yetişir ve tüm aktarlarda bulabilirsiniz.

Rezene genellikle yemeklerde kullanılır ayrıca birçok hastalığa da iyi geldiği bilinmektedir.

Bu yazımızda sizlere rezene çayının nelere iyi geldiğini ve çayının nasıl yapıldığını anlatacağız

Rezene çayının faydaları saymakla bitmez bu yüzden size sadece bu konuda söyleyeceklerim su ki her yaptığınız yemekte az da olsa biraz rezene kullanın zaten sihirli değnek değil ki hemen sağlığınıza kavuşmayı beklemeyin bu sadece yardımcı bir besin azar şekilde ama her zaman kullanılması gereken bir ürün simdi sizlere rezene çayı nasıl yapılır onu anlatacağız.

Rezene Çayı Nasıl Yapılır?

bir avuç rezeneyi demliğe atıyorsunuz ve yaklaşık 1 litre su ekleyin ve 10-15 dakika  kaynatın ve biraz soğuduktan sonra için  isteğe gör şekerde ilave edebilirsiniz

not:aç karnına içildiğinde vücuda daha hızlı etki eder

Rezene Çayı Zayıflatır mı?

Şunu da eklemek isterim ki medyada sıkça görürüz rezene çayı zayıflatır mı

Rezene çayı veya diğer bazı bitkilerin zayıflamaya etkisi mutlaka vardır ancak buda yukarıda anlattığım gibi bu bitkiler sihirli değnek değil her bekleneni yapamazlar zayıflamak isteyenlere tavsiyemi yazayım kendimden bildiklerim .

birincisi az ve öz yemeye dikkat etmelisiniz gün içinde her önünüze geleni yememelisiniz ne kadar fazla yerseniz o kadar spor yapmanız gerekecek ki fazla kalorileri yakasınız dolayısıyla az yiyin ve birazda spor yaparak fazla yağları yakabilirsiniz . Zayıflamanın tek yolu kesinlikle spordan geçer tavsiyelerime uyun göreceksiniz ki kontrollü bir şekilde zayıflayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Monosodyum Glutamat Zararları? başlıklı makalemizde monosodyum glutamat nedir, monosodyum glutamat zararları ve msg nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Bırakın